Pokud si chcete udělat výlet na Vranovský zámek nebo přehradu, určitě doporučujeme zastavit se i v údolí u řeky Dyje. Nejen, že je zde nádherný výhled na Vranovský zámek, ale můžete se projít a poznat krásná zákoutí Vranova nad Dyjí. Pokud zvolíte tuto trasu, tak budete procházet i přes Národní park, kde budete přecházet visutou lávku.

Tato turistická trasa nás zavede z horní části Znojma přes Gránické údolí, kolem Mašovic k nádherné vyhlídce Králův stolec, která leží v Národním parku Podyjí. Zpět se budeme vracet po levém břehu Znojemské přehrady a Hradiště, odkud je podle nás nejkrásnější výhled na Znojmo.

Cyklotrasa vede malebným okolím města Znojma. Přes údolí řeky Dyje vás zavede do Popic na Seasfieldův kámen, podíváte se na vřesoviště u Havraníků, užijete si výhledy do okolí. Nejkrásnější výhled na tomto výletě se vám naskytne na vyhlídce Devět mlýnů, který je cílem této trasy. Cestou zpět můžete ochutnat víno a podívat se na Znojmo z kopce a shlédnout vinice nejen Šobesu.

Pěší trasa nás zavede kolem Znojemské přehrady, údolím řeky Dyje na Sealsfieldův kámen, odkud je nádherná vyhlídka. Zpět se potom vydáme přes Popice, Konice a Kraví horu. Trasa vede nádhernou přírodou Národního parku Podyjí. Na trasu doporučujeme pořádnou obuv, protože je terén místy docela náročný.

Všechna práva vyhrazena • 2018 Toulky Znojemskem • Vyrobilo Studio Tužka - Webdesign ZnojmoFotograf Znojmo