V rozlehlé znojemské vinařské podoblasti, které dominují aromatická bílá vína, si na své přijde skutečně každý. Vyznavači rovných silničních úseků a pohodových cest mezi poli a vinicemi ocení severní část stezky a oblast kolem řeky Dyje. Milovníci náročnějších terénů si nejlépe vychutnají národní park Podyjí a lesní partie severně od Znojma. Milovníkům vína a tajemných sklepních labyrintů doporučujeme návštěvu obcí jižně od Znojma. Nejvýznamnější vinařské lokality v obcích Šaldorf-Sedlešovice, Hnanice, Šatov, Chvalovice, Vrbovec a Jaroslavice nabízí skvělá vína i jedinečnou atmosféru sklepních uliček.

Pokud si chcete udělat výlet na Vranovský zámek nebo přehradu, určitě doporučujeme zastavit se i v údolí u řeky Dyje. Nejen, že je zde nádherný výhled na Vranovský zámek, ale můžete se projít a poznat krásná zákoutí Vranova nad Dyjí. Pokud zvolíte tuto trasu, tak budete procházet i přes Národní park, kde budete přecházet visutou lávku.

Pěší trasa nás zavede kolem Znojemské přehrady, údolím řeky Dyje na Sealsfieldův kámen, odkud je nádherná vyhlídka. Zpět se potom vydáme přes Popice, Konice a Kraví horu. Trasa vede nádhernou přírodou Národního parku Podyjí. Na trasu doporučujeme pořádnou obuv, protože je terén místy docela náročný.

Tato turistická trasa nás zavede z horní části Znojma přes Gránické údolí, kolem Mašovic k nádherné vyhlídce Králův stolec, která leží v Národním parku Podyjí. Zpět se budeme vracet po levém břehu Znojemské přehrady a Hradiště, odkud je podle nás nejkrásnější výhled na Znojmo.

Cyklotrasa vede malebným okolím města Znojma. Přes údolí řeky Dyje vás zavede do Popic na Seasfieldův kámen, podíváte se na vřesoviště u Havraníků, užijete si výhledy do okolí. Nejkrásnější výhled na tomto výletě se vám naskytne na vyhlídce Devět mlýnů, který je cílem této trasy. Cestou zpět můžete ochutnat víno a podívat se na Znojmo z kopce a shlédnout vinice nejen Šobesu.

Všechna práva vyhrazena • 2018 Toulky Znojemskem • Vyrobilo Studio Tužka - Webdesign ZnojmoFotograf Znojmo