Tato turistická trasa nás zavede z horní části Znojma přes Gránické údolí, kolem Mašovic k nádherné vyhlídce Králův stolec, která leží v Národním parku Podyjí. Zpět se budeme vracet po levém břehu Znojemské přehrady a Hradiště, odkud je podle nás nejkrásnější výhled na Znojmo.

injury

Nebezpečí úrazu

bike

Nedoporučuje se pro kola

hiking

Vhodné použít turistické hole

man with bag and walking stick

Vhodné pro pěší výšlapy

Turistická trasa - Králův stolec

Co je na trase k vidění - návštěvní místa:

Celková délka trasy je 13 kilometrů

Konečně jsme se po dlouhé době dočkali ve Znojmě sněhu, který do odpoledne neroztál. Dohodli jsme se, že si v pátek uděláme výšlap na vyhlídku Králův stolec. Ráno jsme se sbalili a vyrazili jsme ze severní části Znojma od čerpací stanice OMV směrem do Gránického údolí. Prošli jsme kousek údolím a vystoupali jsme na druhou stranu ke studánce Samritánka. Dál jsme pokračovali směrem na Mašovice a kolem hájenky jsme se dostali na kraj lesa. Lesem jsme se dostali k Andělskému mlýnu a odtud přímo na vyhlídku Králův stolec. Na vyhlídce byl nádherný výhled na zamrzlou řeku Dyji, po které se podle stop prohnalo spoustu běžkařů.

Na Králově stolci jsme si dali čaj a něco k jídlu a pokračovali jsme po levém břehu Dyje směrem k Hradišti. Cestou jsem prošli přes bývalí kamenolom. Poté jsme došli na vyhlídku na Hradišti. Je odtud nádherný výhled na Znojmo, Kraví horu a znojemskou přehradu. Z hradiště jsme sešli do Gránického údolí přímo k dřevěným zvířátkům, která v údolí jsou a kolem Spáleného mlýna jsme došli zpět na začátek naší cesty.

Pěší túra na sněhu se parádně vydařila a doufáme že si ji příští rok zase užijeme.

km,

Všechna práva vyhrazena • 2018 Toulky Znojemskem • Vyrobilo Studio Tužka - Webdesign ZnojmoFotograf Znojmo